Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Visuotinė literatūra>Romantizmas. Valterio Skoto (Walter Scott) kūryba

Romantizmas. Valterio Skoto (Walter Scott) kūryba

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Romantizmas . Romantizmas literatūroje. Valteris Skotas (Walter Scott) (1771-1832). Valterio Skoto kūryba. Valteris Skotas. "Rob Rojus". Knygos informacija. Veikėjai. Siužetas. Siužetas. Siužeto pabaiga. Apibendrinimas.

Ištrauka

Svajonės ir tikrovė, idealas ir realybė – esminis romantizmo epochos prieštaravimas. Jis matomas gyvenime, politikoje, filosofijoje ir, žinoma, mene.

Svarbiausios romantikų kūrybos idėjos ir temos visų pirma susijusios su idealo siekimu ir ieškojimu. Romantikai svajojo apie vieningą pasaulį, harmoningą dvasios ir gamtos, vidaus ir aplinkos gyvenimą, o matė ir patys rodė pasaulio ir gyvenimo skilimą, kuris vyko jų pačių sąmonėje.
Romantikai žavisi gamta, kaip amžinybės ir paguodos simboliu. Gamtos paveikslų tarpe vyrauja nakties peizažas; miškas, kuriame pilna netikėtų ir nuostabių dalykų; sutemos ir
prieblanda su ilgesingo liūdnumo, švelnumo dvelksna; mėnesienos burtai ir vienatvė; gėlės; jūroje vilioja balta, vieniša, tolima laivo burė. Mėgstamiausia spalva — mėlyna.
Dabarties gyvenimas romantiko nevilioja. Jis veržiasi į erdves ir laiko tolius.
Nerasdami idealo savo meto visuomenėje, romantikai susidomi folkloru, istorija, bibliniais mitais, tuo, kas paslaptinga, nepaprasta, žmogaus protui neprieinama, jaučiama tik intuityviai. Romantikai kuria nepaprastą grožį ir nepaprastą bjaurumą, kilnumą ir žemą nuosmukį, pasiaukojimą ir egoizmą. Romantinėje literatūroje labai svarbi lyrinė poezija, nes kūryboje menininkas visų pirma reiškia savo jausmus ir nuotaikas. Todėl daugelis romantikų buvo poetai lyrikai: Baironas, Heinė, A.Mickevičius.

Romantizmas Lietuvoje susijęs su XIX a. – 1831 m. ir 1863 m. – sukilimais, nacionalinio išsivadavimo kova. Vilniuje lenkų kalba apie Lietuvos praeitį, jos didvyrius ir valdovus
Ryškus romantinis poetas yra Antanas Baranauskas, sukūręs poemą "Anykščių šilelis", kurioje poetizavo gamtos ir žmogaus dvasios ryšį. Svarbiausias lietuvių romantizmo atstovas yra Maironis. Jis savo kūryboje sujungė etninės lietuvių kultūros (liaudies kūrybos) ir europinės (krikščioniškosios) kultūros tradicijas, susiejo praeitį su dabartimi. Jo kūryba padėjo formuotis lietuvių tautinei savimonei, skatino laisvės ir nepriklausomybės siekius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVisuotinės literatūros pristatymas
KategorijaLiteratūra >  Visuotinė literatūra
TipasPristatymai
Apimtis10 skaidrių
Literatūros šaltiniai0
Dydis387.53 KB
AutoriusCantaloop
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasEgidijus Jankūnas
Švietimo institucijaKauno Rokų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Romantizmas. [speros.lt].ppt
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 10 skaidrių
  • Kauno Rokų vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Egidijus Jankūnas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą