Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Visuotinė literatūra>Brolių Grimmų literatūrinė bei kalbinė veikla

Brolių Grimmų literatūrinė bei kalbinė veikla

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Brolių Grimmų biografija. Šeima ir vaikystė. Studijų metai. "Darbingiausi ir turbūt vaisingiausi" metai Kaselyje. Getingeno universiteto profesoriai. "Vaikų ir namų pasakos". "Liaudies poezijos" rinkimai prieš Grimmus. Pasakų pateikėjai. Apie "Vaikų ir namų pasakas". "Vaikų ir namų pasakos" ir Lietuva. Brolių Grimmų kalbinė veikla. Vokiečių senovės studijos. Jakobo Grimmo "Gramatika". "Vokiečių žodynas". Mokslinė bei visuomeninė brolių Grimmų veikla. Pabaigos žodis.

Ištrauka

Mano kursinio darbo tema yra "Brolių Grimmų literatūrinė bei kalbinė veikla". Šiame darbe aptarsiu brolių Grimmų biografiją, svarbiausius gyvenimo įvykius bei faktus. Plačiau išnagrinėsiu jų literatūrinę veiklą, o būtent didelį pasakų rinkinį "Vaikų ir namų pasakos", jo atsiradimo prielaidas bei reikšmę. Svarbi buvo ir brolių Grimmų kalbinė veikla, jų vokiečių senovės studijos. Taip pat aptarsiu Jakobo Grimmo išleistą "Gramatiką" bei abiejų brolių pradėtą ir nebaigtą leisti "Vokiečių žodyną" bei jo reikšmę.
Šią temą aš pasirinkau, nes brolių Grimmų vardas man buvo labai gerai žinomas jau nuo vaikystės, labai mėgau jų pasakas. Jos perduoda vaikams šimtmečiais kauptą patirtį ir moko juos skirti gėrį nuo blogio. "Vaikų ir namų pasakos" pelnė pasaulinę šlovę ir yra išverstos beveik į visas pasaulio kalbas.
Taip pat broliai Grimmai garsėjo savo kalbine veikla. Pagrindinė jų kalbotyros tyrinėjimų ašis buvo germanų kalbos ir literatūros. Savo istoriniu – lyginamuoju metodu Jakobas ir Vilhelmas Grimmai padėjo pagrindus ne tik šiandieniniam germanų kalbos ir literatūros mokslui, germanistikai, bet prisidėjo ir kuriant visą šiuolaikinę filologiją.
1838 metais Kaselyje pradėtas didysis "Vokiečių žodynas", apimantis visą naujosios vokiečių aukštaičių kalbos leksiką nuo Lutherio iki Goethės, apvainikavo nepakartojamą brolių Grimmų triūsą. Grimmai spėjo parengti tik "Žodyno" dalį nuo raidės "A" iki žodžio "Frucht", o 1960 metais, užbaigus jį leisti, jau buvo 16 tomų, išleistų 32 daliniais tomais, turinčiais iš viso 67744 skiltis. Tas darbas ligi pat šiol yra vienas įspūdingiausių visoje Europos kalbotyroje.
Savo gausiais literatūriniais leidiniais, dideliais pasakų ir sakmių rinkiniais, savo tyrimais, atveriančiais naujus horizontus ir apimančiais daugelį mokslo sričių, taip pat ir savo gyvenimo keliu, paženklintu iki šiol neregėtu brolių gyvenimo ir darbo bendrumu – visu tuo broliai Grimmai prisidėjo prie tokio Vokietijos, vokiečių tradicijų ir istorijos įvaizdžio formavimo, kuris tebeturi savo poveikį iki šiol. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-12
DalykasVisuotinės literatūros kursinis darbas
KategorijaLiteratūra >  Visuotinė literatūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis25.76 KB
AutoriusSaulius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Broliu Grimmu literaturine bei kalbine veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą