Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Visuotinė literatūra>Temų ir motyvų bendrumas Charles'io Baudelaire'o "Les fleurs du mal" ir "Petits poèmes en prose"

Temų ir motyvų bendrumas Charles'io Baudelaire'o "Les fleurs du mal" ir "Petits poèmes en prose"

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Netaisyklingumo estetikos raiška rinkiniuose. Rinkinių pavadinimų reikšmės ir struktūra. Pagrindinės temos ir motyvai. Moterys. Kvapas ir plaukai. Kelionė. Laikas. Senos moterys. Smulkesnės temos ir motyvai. Išvados. Resume.

Ištrauka

Šio darbo tema "Charles‘io Baudelaire‘o "Les fleurs du mal" ir "Petits poèmes en prose" temų ir motyvų bendrumas". Darbo tikslas – ištirti Baudelaire‘o eilėraščių ir eilėraščių proza rinkinius, išskirti ir palyginti dominuojančias temas ir motyvus, jų raišką kūriniuose. Taip pat aptarti rinkinius vienijančią bodleriškąją netaisyklingumo estetiką ir jos raišką.
"Les fleurs du mal" – žinomiausias ir vienintelis Baudelaire‘o eilėraščių rinkinys, pirmąjį kartą išleistas 1857 metais Paryžiuje, nebuvo sutiktas palankiai, susilaukė prieštaringų vertinimų, o autoriui iškelta byla dėl papročių niekinimo ir viešosios doros įžeidimo. Pirmasis leidimas buvo sudarytas iš 100 eilėraščių, suskirstytų į 5 dalis - Spleen et Idéal, Le Vin, Fleurs du Mal, Révolte ir La Mort. Antrąjame leidime 1861 metais rinkinys buvo be 6 cenzūruotų eilėraščių, tačiau pasipildė 35 naujais eilėraščiais ir dar viena dalimi – Tableaux Parisiens. Trečiasis rinkinio leidimas, jau po Baudelaire‘o mirties, 1868 metais, turi 7 dalis - Spleen et Idéal, Tableaux Parisiens, Le Vin, Fleurs du Mal, Révolte, La Mort, Les Epaves ir iš viso 150 eilėraščių. Baudelaire‘as skyrė ypatingą dėmesį eilėraščių išsidėstymui, jų numeravimui ir vietai rinktinėje. Visas rinkinys vadintas romanu. Į šį rinkinį poetas sudėjo visas savo mintis, savo širdį, tačiau taip pat ir neapykantą.
"Les fleurs du mal" poezijos charakteris atspindi ir to meto epochą, taip jį apibūdino Jules Barbey d‘Aurévilly : " (...)Il appartient à une époque troublée, sceptique, railleuse, nerveuse, qui se tortille dans les ridicules espérances des transformations et des métempsychoses; (...) Le caractère de la poésie des Fleurs du Mal, à l’exception de quelques rares morceaux que le désespoir a fini par glacer, c’est le trouble, c’est la furie, c’est le regard convulsé et non pas le regard, sombrement clair et limpide".
Tuoj pat po "Les fleurs du mal" publikavimo pasirodė pirmieji "Les petites poèmes en prose" eilėraščiai proza, o visas rinkinys išleistas tik po Charles‘io Baudelaire‘o mirties 1869 metais. Rinkinys sudarytas iš 50 eilėraščių proza ir taip pat turi pavadinimą "Le Spleen de Paris", Baudelaire‘as viename savo laiškų apie šią rinktinę rašė: "En somme, c'est encore les Fleurs du mal, mais avec beaucoup plus de liberté, et de détail et de raillerie".
Rinkiniai susiję tarpusavyje tiek itin panašia tematika, nuotaika, tiek etiniu ir estetiniu charakteriu. Dažnas eilėraštis proza turi atitikmenį "Les fleurs du mal" rinkinyje.
Tema (gr. Thema – pamatas, pagrindas) – kūrinyje vaizduojamas gyvenimo reiškinys. Pasirinktas vaizduoti tikrovės reiškinys glaudžiai susijęs su daugeliu reiškinių, todėl kūrinyje susidaro pagrindinė ir šalutinės temos. Motyvo sąvoka apibūdina šalutines temas, tačiau ir pagrindinė tema gali būti apibūdinama kaip svarbiausias kūrinio motyvas.
Naudoti literatūros šaltiniai:
"Collection littéraire Lagarde & Michard" XIXe siècle: knyga, suteikusi informacijos apie XIX amžiaus kūrybos bruožus, literatūrines sroves, epochos problematiką ir taip pat apie Charles‘io Baudelaire‘o kūrybą ir gyvenimą.
P. Pia "Bodleras": viena is itin negausios literatūros lietuvių kalba, Baudelaire’o kūrybos ir gyvenimo tema.
Ch. Baudelaire "Fusées" ir "Mon cœur mis à nu" – tarsi poeto dienoraštis. Dėstomos įvairios mintys apie literatūrą, požiūrį į visuomenę, religiją ir kt. Tai padėjo geriau suprasti poetą ir jo kūrybos tikslus.
G. Sagnes "Baudelaire. Spleen, ennui, mélancolie…" – straipsnis, supažindinantis su liūdesio, melancholijos, splino vieta ir raiška "Les fleurs du mal" rinkinyje.
Keliamas darbo tikslas – eilėraščių nagrinėjimas išskiriant dominuojančias ir mažiau ryškias temas ir motyvus, bendrus eilėraščių rinktinėms, išsiaiškinti temų prigimtį ir jų pasireiškimo variantus. Darbo eigoje bus aptariama ir netaisyklingumo estetikos raiška, būdinga Baudelaire‘ui, kaip grožio išreiškimo priemonė, taip pat rinktinių struktūra, "Les fleurs du mal" dalys ir jų skiriamieji bruožai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-11
DalykasVisuotinės literatūros kursinis darbas
KategorijaLiteratūra >  Visuotinė literatūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.25 KB
AutoriusEvelina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temu ir motyvu bendrumas Charlesio Baudelaireo Les fleurs du mal ir Petits poemes en prose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą