Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Visuotinė literatūra>Markizas de Sadas ir jo kūrybos ypatumai

Markizas de Sadas ir jo kūrybos ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Markizas de Sadas ir galantiškumo epocha. Markizo de Sado kūrybos bruožai: Moters paveikslas. Vyrų paveikslas. Meilės ypatumai. Švietimo idėjos Markizo de Sado kūryboje. Išvados.

Ištrauka

Kalbėdami šiandien apie Markizą de Sadą pirmiausia pri- simename žodį "sadizmas", kuris asocijuojasi su žiaurumu, smurtu. Negalima tam papriešarauti tačiau tiesiogiai apkaltinti Markiza de Sadą sadizmo propaguotoju būtų neteisinga.
Pats autorius Markizas de Sadas apie savo kūryba rašė: "Negali manes apkaltinti tuo, kad aš išradau kažka pavojinga, tegu nesako, kad didžiausias blogis yra tai, kad aš savo kalbomis ir raštais skatinu piktadarius daryti nusikaltimus.Kategoriškai pareiškiu, kad nesiekiu šito; aš tik dėstau manyje subrendusias idėjas (...). Tie, kurie mano filosofiniuose apmąstymuose įžvelgs tik blogį, gali ištvirkti nuo bet ko".1
Markizo de Sado kūryboje gausu švietėjiškų idėjų. Autorius labai neigiamai pasisako prieš bažnyčios dominavimą, absoliutizmo santvarka. Savo kūrinyje "Filosofija buduare", plačiai nušviečia valstybės,visuomenės ir individo santykį. Šiame kūrinyje jaučiamas noras suteikti savo personažams kuo daugiau laisvės. Laisvės simbolis nustelbia religiją. Verta pastebėti, jog filosofavimas apie šias neginčytinas vertybes išdėstytas intymių akimirkų metu kūrinyje nesiliauja iki paskutinio puslapio. Šiame kūrinyje taip pat gausu sadistinių scenų. Kaip teigia autorius, žiaurumas yra "ne yda, bet dorybė"2
Sadizmas labiau akcentuojamas kitame de Sado kūrinyje "Meilės nusikaltimai". Čia gausu amoralių scenų: duktė mylisi su savo tėvu motinos akyse ir t.t. Kai kurių herojų likimas nepagaili: tenka mylėtis nežinant to motinai su savo sūnumi. Kūrinių finalas dažniausiai iš anksto nulemtas – piktadariai, kurie tenkina savo aistras dažniausiai likimą baigia tragiškai.


* Plačiau apie Markiza de Sado toliasniuose puslapiuose.
1. Markizas de Santas. Filosofija buduare.V.,1994.P.5.
2. Ten pat.P.70.

- 4 –

Markizas de Sadas minėtuose kūriniuose, o taip pat romane "Teresė" daug vietos skiria "auklėjimui". Dažnai nepatyrusias merginas gyvenimo paslapčių moko patyrusios moterys.
Rašant apie pačią epochą, teko remtis E. Fukso darbu "Papročių istorija". Autorius nušviečia galantiškumo epochos madas, tradicijas, meilės išgyvenimus ir kitą. E. Fuksas daro išvadą, kad galantiškumo amžius – moters amžius. Moteris dominuoja visur, tačiau reali valdžia priklauso vyrui. Panašiai rašoma ir knygoje "Europos mentaliteto istorija".
Šio kursinio darbo tikslas – kuo detaliau nušviesti Markizo de Sado asmeninio gyvenimo dramatiškus momentus, parodyti kokiais būdais ir kokiais metodais žmogus gyveno galantiškumo epochoje. Bet svarbiausia, Markizo de Sado kūrinių analizės dėka atskleisti žmonių meilės, būties problemas, supažindinti su sadizmo kilme. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-10
DalykasVisuotinės literatūros kursinis darbas
KategorijaLiteratūra >  Visuotinė literatūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Markizas de Sadas ir jo kurybos ypatumai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą